naše úspěchy | Základní škola a Mateřská škola Racková

Základní škola a Mateřská škola
Racková 64, 760 01 Zlín
tel.: 608 211512
e-mail: zsrac@zlinedu.cz


Naše úspěchy


Šikovní výtvarníci


Přestože téma letošního ročníku výtvarné soutěže Nadace Jana Pivečky bylo velmi náročné (letecká bitva nad Bílými Karpaty), uspěli svými působivými výtvarnými pracemi hned dva žáci naší školy: Terezka Krejsová a Ondra Vaněk. Za odměnu se 24.6. 2014 zúčastnili slavnostního vyhodnocení soutěže v Pivečkově lesoparku ve Slavičíně.


Testování žáků třetích tříd (2014)


V rámci testování žáků třetích tříd v českém jazyce, matematice, anglickém jazyce, prvouce a klíčových kompetencích získala naše žačka Eliška Rapantová ocenění od společnosti Scio za nejlepší výsledek mezi žáky málotřídních škol ve Zlínském kraji. Gratulujeme!


Výtvarná soutěž Nadace Jana Pivečky


Také v tomto školním roce jsme se zúčastnili výtvarné soutěže vyhlášené pro žáky 1. stupně Nadace jana Pivečky. Její téma, "Moje oblíbené zvíře" všechny děti velmi zaujalo, a proto malovaly a kreslily s velkým zaujetím. Ve školním kole uspělo 9 žáků, jejichž práce jsme poslali do sídla nadace - do Slavičína. Zde odborná porota z 230 došlých prací vyhodnotila v každé kategorii ty nejlepší. A naši žáci patřili mezi ně! Na krásném druhém místě se umístil Roman Matuška se svým netopýrem ztvárněným netradiční výtvarnou technikou. Dalším oceněným byl Danek Žůrek, který získal čestné uznání za krásného lva. Oba na slavnostním vyhlášení soutěže dne 22.6.2011 obdrželi diplomy a krásnou knížku.

 

Mysločovický sedmihlásek


Na čtrvrtek 9. června 2011 se třetáci Adam Drulák a Verunka Juráňová spolu s děvčaty z pátého ročníku - Peťkou Krátkou a Amálkou Juráškovou docela těšili, ale i maličko báli. Čekala je totiž cesta do Mysločovic, kde se konala pěvecká soutěž Mysločovický sedmihlásek. Každý soutěžící si připravil dvě lidové písničky, z nichž jednu zazpíval s doprovodem a jednu bez doprovodu. A to si jistě dovedete představit, že zpívat rytmicky přesně a intonačně čistě (a to ještě "a capella", jak se říká mezi muzikanty), není nic jednoduchého. Ale nakonec tréma opadla a všichni zaspívali opravdu pěkně a s chutí. Petruška Krátká získala dokonce ve své kategorii za svůj výkon titul Mysločovický sedmihlásek. Ale i ostatní děti si zaslouží velkou pochvalu za to, že svým projevem dokázali, že lidová písnička patří mezi ty drobné poklady, které zkrášlují náš život, a proto bychom na ni neměli zapomínat.

 

Pěvecká soutěž Superstar


V rámci festivalu Rackovské vítání léta proběhla soutěž pro malé talentované zpěváky a zpěvačky Dětská Superstar. Všichni soutěžící diváky potěšili, pobavili a někteří i roztancovali. Porotu o svém talentu nejvíce přesvědčila Petruška Krátká (4. roč.), která si vyzpívala první místo a jako odměnu vyhlídkový let letadlem. Přejeme příjemný let!

 

Požární ochrana očima dětí


je okresní a krajská soutěž, která má dvě kategorie - výtvarnou a literární. Žáci naší školy namalovali do této soutěže spoustu obrázků a někteří se pokusili i o literární tvorbu. Katka Seidlová ze 4. ročníku složila pěknou básničku a podařilo se jí získat 3. místo v literární kategorii. Blahopřejeme!

 

Výtvarná soutěž Nadace Jana Pivečky


již tradičně se účastníme soutěží, které vyhlašuje Nadace Jana Pivečky, protože jsme měli tu velkou čest, že pan Pivečka dvakrát osobně navštívil naši školu a zanechal v nás velký dojem a trvalou vzpomínku.
Letos bylo téma soutěže "moje oblíbená kniha". Nejlépe ho výtvarně ztvárnila žákyně 1. ročníku Michalka Lukavská a za svůj pěkný obrázek byla odměněna v sídle Nadace ve Slavičíně diplomem a hezkou knížkou. Třeba zrovna tato její nová kniha se stane její další oblíbenou.


Základní škola a Mateřská škola Racková, okres Zlín, příspěvková organizace
Racková 64, 760 01 Zlín
tel.: 608 211 512, 778 500 180
e-mail: zsrac@zlinedu.cz

ičo: 75 02 39 97
identifikátor školy: 600 113 931
právní forma: příspěvková organizace
Ředitelka školy
Mgr. Michaela Prčíková
E-mail: zsrac@zlinedu.cz
Tel.: 608 211 512, 778 500 180

Základní škola a Mateřská škola Racková | Vaše IP: 44.192.94.177 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Kontakt | Code by PCHweb.cz